Pavel Bauer a BEAUTY EXPO s.r.o. vyhlašují

3. ROČNÍK soutěže kreativních týmů

kadeřníků a vizážistů.

Finále soutěže se koná 6. března 2009

na veletrhu kosmetiky

WORLD OF BEAUTY & SPA 2009 JARO

na Výstavišti v Praze 7

www.beautyexpo.cz

 

 

 

3. ROČNÍK SOUTĚŽE CREATIVE IMAGE TEAM 2009
SOUTĚŽ TÝMU SLOŽENÝCH Z KADEŘNÍKA, VIZÁŽISTY A MODELKY

ZÁVĚREČNÁ TISKOVÁ ZPRÁVA K SOUTĚŽI CREATIVE IMAGE TEAM 2009

Tak máme za sebou již třetí ročník soutěže Creative Image Team, který se tradičně konal na veletrhu World of Beauty and Spa v Praze na Výstavišti dne 6.3.2008.

Už po obdržení většiny fotografií do předkola soutěže na téma Hot chocolate bylo jasné, že úroveň letošní soutěže bude hodně vysoká. Porota měla za úkol vybrat jako vždy osm finálových týmů. A nebylo to jednoduché - práce byli velmi hezké, nápadité a profesionálně zvládnuté. Letos se přihlásili také soutěžící ze Slovenska a jejich práce patřily mezi ty hodně kvalitní. Porota hodnotila jak vystižení tématu, odborné zpracování, ale také nápad. Vybraní finalisté se pak sešli v pátek 6.3. 2009 na veletržním podiu a soutěžili s finálovým tématem, které znělo Rococo fever. Téma, které v sobě skrývalo : styl, nadsázku, historické prvky, rozmanitost až teatrální přehnanost, kterou měli soutěžící prolnout do současného světa módních trendů.

A jak jsme měli možnost vidět a porovnat jednotlivé výsledky, tak se to většině případů podařilo. Byly k vidění práce, které se více podobaly klasickému pojetí, ale také hodně současné. Porota ocenila hlavně nápad, kreativitu, profesionalitu a čistotu provedení. Za všechny bych upozornil na účes soutěžící č.4 Kateřiny Bártkové  která hodně pracovala s vlastními vlasy a na podiu používala různé metody úpravy vlasů - kulmování, krepování, tupírování. Také probarvenost a střih byl naprosto odlišný od ostatních a měl prvky současných módních trendů.Na rozdíl od jiných, kteří využili 45 minut soutěžního času pouze k aplikaci umělých předem připravených vlasů a zapomněli ukázat něco z klasického kadeřnického umu jako je stříhání, fénování, natáčení, vyčesávaní. Jako by pracovní nářadí, jako jsou fény, nůžky, kulmy nepatřily na podium. Porota hodně kladla důraz na náročnost zpracování účesů.
V make upu byly rovněž k vidění zajímavé nápady a tady nemohu nezmínit vytvořenou škrabošku Petra Šimona z make upu na tváři soutěžící číslo 2, což byl jeden z nejpromyšlenějších prvků k danému tématu. Nebo rychlost, použití barev a jistota s jakou pracoval teprve 17 letý soutěžící Tomáš Vida ze Slovenska na modelce č.1 s kolegyní Silvii Voštinářovou, jejíž čistotě účesu snad ublížily pouze méně vhodné ozdoby. Ale také práce ostatních soutěžící vykazovali známky vysoké kvality. U některých chyběla větší odvaha, u některých čistota provedení v technice práce nebo hůře zpracované detaily.

Po dlouhé diskuzi a sečtení bodů porotců za jednotlivé hodnotící kriteria pak přišlo vyhlášení výsledků a radost a zklamání některých soutěžících. Ale tak to už na soutěžích bývá. Já bych byl nerad, aby letošní neúspěch neodradil ani jednoho soutěžícího od dalších soutěží, protože myslím, že všech osm týmů předvedlo velkou snahu, krásnou show a odvahu soutěžit. A celkově hodnotím letošní ročník jednoznačně jako zatím nejlepší a nejkreativnější. A budu rád, když se opět setkáme na příštím ročníku soutěže Creative Image Team 2010.
Děkuji všem přihlášeným do naší soutěže za zájem, odvahu, a držím palce v profesionální práci, osobním životě a samozřejmě se budu těšit na příště.

Pavel Bauer

1. místo tým č.7  Petr Bačík, Eva Legutová
2. místo tým č.4  Kateřina Bártková, Eva Legutová ml.
3. místo tým č.1  Silvia Voštinářová, Tomáš Vida

SEMIFINÁLOVÉ TÉMA

Semifinálové téma HOT CHOCOLATE dopadlo skvěle.

Odborná porota ve složení:
vizážista - Pavel Bauer
kadeřník - František Letal
modní navrhářka - Petra Balvínová
fotograf -  Dalibor Konopáč
šefredaktorka Hair and Beauty - Stanislava Stiborová

Hhodnotila na základě fotografií práce 27 účastníků. Převážná většina prací byla na velmi profesionální úrovni,
takže i ti, kdo se tentokrát do finále nedostali, mají velkou naději umístit se s prací v příštích kolech či v dalších soutěžích.

Odborná porota na vybrala 8 finálových týmů a jednoho náhradníka , kteří se představí s finálovým tématem ROCOCO FEVER na veletrhu WORLD OF BEAUTY & SPA 2009 JARO na pražském Výstavišti v Holešovicích dne 6. 3. 2009 ve 14 hodin.

Finalisté Creative Image Team 2009:

1 2 3 4 5 6 7 8
Vida
Tomáš
a
Voštinářová Silvia
Šimon
Petr
a
Lipmanová Veronika
Křivanová Šárka
a
Malina Jaroslav
Legutová
Eva ml.
a
Bártková Kateřina
Červinková Radka
a
Topinková Romana
Rozsívalová Petra
a
Pudilová Helena
Legutová
Eva
a
Bačík
Petr
Zákostelecká Julie
a
Kostecká Monika

náhradník: Surovcová Denisa a Martinušíková Marcela

FINÁLOVÉ TÉMA

rococo fever

rococo fever

Přeneste rozvernost, marnotratnost a přehnanou zdobnost rokokového období 18. století do současné přetechnizované a hektické doby 21. století se všemi hlavními znaky tohoto vyumělkovaného stylu.

Nechte se inspirovat světlou pletí, zvýrazněnými tvářemi, bohatostí a náročností účesů s typickou siluetou používaných korzetů a dekorativnosti rokoka.

Finalisté obdrží kromě pohárů, diplomů a květin věcné ceny od firem ESTÉE LAUDER, CLINIQUE, MYCLINIC Prague, ZEN asian wellness, Centrum laserové estetiky, Zell, BES a dalších. Kromě toho obdrží od pořadatele veletrhu firmy BEAUTY EXPO s.r.o. poukázky na wellness pobyty a nabídku na přímý postup na finále Mistrovství ČR v make-upu 18.září 2009 (vizážista), na kadeřnické soutěže v Norimberku v říjnu 2009 (kadeřník), 50% slevu na kurz vizážistiky s lektorem Pavlem Bauerem, nafocení fotostory profesionálním fotografem pro časopisu Hair and Beauty a další ceny. Soutěž samotná je monitorována a publikována  redakcemi četných časopisů, jako např. Hair and Beauty, Actuelle, Linda, Kadeřnická a kosmetická praxe, StudioZone, je publikována v dalších lifestylových časopisech
a na internetových portálech o módě a stylu.

Pravidla soutěže: 
Registrace finálových týmů proběhne 6. března 2009 u hlavního podia střední haly Průmyslového paláce na Výstavišti v Praze 7 - Holešovicích do 12.00 hod. Soutěž začíná od 14.00 na hlavním podiu. Celkový čas soutěže
je 90 min (45 min vlasy, 35 make up , 10 min na výměnu členů týmů a dohotovení)

Kromě vlastních produktů musí soutěžící použít některé z produktů vlasové a dekorativní kosmetiky, které dostanou od organizátorů soutěže a to jakýmkoliv způsobem a kombinací a také množství. Tyto produkty budou vycházet ze zadaného tématu a budou soutěžícím předány dopoledne při registraci (pro možnost vyzkoušení).

Modelka může byt předem probarvená a střihově upravena tak, aby kadeřník mohl pracovat pouze na stylingu (stříhání se však na podiu nezakazuje). Modelka nesmí mít zhuštěné a prodloužené vlasy žádnou technikou, je však možno použít příčesy a ozdoby. Na pleti může mít pouze bezbarvý podkladový krém (ne make up).
Nesmí mít rovněž permanentní make up.

Porota bude složena stejného složení jako na semifinálové téma. Bude hodnotit do předem vystavených tabulek, které se vyhodnotí v zákulisí a po cca 30 min vyhlásí na podiu.

Hodnotící kriteria :
Kadeřnická část - střih, barva, technika práce, celkový dojem,
Vizážistická část -  technika práce, oči, ústa, celková dojem,
Komplexní hodnocení - celkový dojem a vystižení tématu a kreativita

Odborné dotazy:
Pavel Bauer, e-mail: bauer.pavel@post.cz, tel: 603 155 475

Partneři:

sponzori

 

Semifinálové téma: Hot Chocolate

Neodolatelná, vášnivá chuť doplněna chutí marcipánu,kávy nebo červené višně. Namíchejte si z barev nejžhavějších módních trendů v účesech a líčení od barev bílé čokolády přes nugátovou, oříškovou až po hořce čokoládovou a zabalte ji do lákavého a luxusního zlatého obalu a naservírujte ji v podobě čokoládové krásky na semifinále soutěže Creative ImageTeam 2009.

Přejeme Vám mnoho úspěchů v soutěži a s autory těch nejlepších prací se těšíme na viděnou
6. 3. 2009 na Výstavišti v Praze-Holešovicích.FOTOGRAFIE PRO INSPIRACI